AKADEMICKÁ MEDICÍNA A PERUÁNSKÉ BYLINY
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

MUDr. Markéta Matějková, jejíž specializací je urologie a chirurgie, je známa stále se rozšiřujícímu počtu lidí vyhledávajících pomoc i v přírodě. Jako jedna z mála v České republice dokonale spojuje na přání pacienta akademickou medicínu s účinky peruánských bylin. Již od roku 2009 vede poradenské centrum Institutu tradiční peruánské medicíny.

Má bohaté zkušenosti s léčbou rozmanitých onemocnění nejen na poli onkologickém, ale také zánětlivého původu, choroby autoimunitní, vaskulární, onemocnění endokrinní, nervové, zažívací, a v neposlední řadě také při tvorbě preventivních a očistných kúr.

Co zajímavého říká o své činnosti?

 

 

 

 

 

 

 

MUDr. Markéta Matějková se synem Filípkem

„Mezi moje klienty patří převážně onkologičtí pacienti, ale léčím i pacienty s jinými obtížemi. Obzvláště bych chtěla vyzdvihnout skvělé vlastnosti peruánských bylin při léčbě zánětlivých onemocnění střev jako je Crohnova chorobaUlcerózní kolitida, a to nejen u dospělých, ale také u mladistvých.

Peruánská medicína pomáhá přírodní cestou i při léčbě běžných zánětů typu Stafylococcus, Streptococcus, Escherichia coli, Proteus, ale oceňuji její sílu při léčbě zánětů netradičních, např. u pacientů s cystickou fibrózou, jako je Pseudomonas aeruginosa a jiné případy.

K dispozici mám jednak plejádu bylin k boji s nádory jako jsou Vilcacora, Tahuari, Cola de Caballo, Ubos, Anona, bylinky očistné typu Manayupa, Flor de Arena, Hercampuri, Sangre de Drago,

bylinky k podpoře funkcí trávicího traktu jako jsou Cuti Cuti, Pasuchaca, Chanca Piedra,

k očistě a léčbě dýchacích cest Wira Wira, Canchalagua, Muňa Muňa, k podpoře nervového systému jako jsou MarcoKudzu a další.

Kromě bylin mi poskytuje Peru a její poklady také kvalitní potraviny.

Správná léčba jakéhokoli onemocnění začíná stravou.

Článků typu „jste to, co jíte“ nebo „řekni mi co jíš, a já ti řeknu, kterou nemocí trpíš“ je na internetu plno.

Pokud je člověk bez obtíží, záměrně nepíši zdravý, pak se nad skladbou jídla a pití zas až tak nerozmýšlí. Ve chvíli stanovení diagnózy přichází ošklivé probuzení, a touha napravit mnohaleté zlozvyky přináší často spíše škodu než užitek.

V současnosti je moje rada jednoduchá.

Kvalita musí převážit kvantitu.

A kvalitní potraviny typu Quinua, Kiwicha, Algarrobo, Chia, Cańihua, Sacha inchi olej, kakao, panelasůl z Maras v Peru naštěstí ještě jsou.

Každý pacient je jiný a přichází také v různém stadiu onemocnění.

Nejlepší klienti jsou ti zdraví :-).

Pro ty sestavuji kúry preventivní např. u lidí se zvýšeným rizikem nádorového onemocnění, které se vyskytlo již u blízkých příbuzných,

nebo kúry očistné, které slouží k vyčištění osy plíce, ledviny, játra, střeva od látek, které jsou pro tělo škodlivé a vyskytují se v minimální množstvích v potravinách, nápojích, ve vzduchu, ale také různých čistících prostředcích, parfémech, krémech a jiných prostředcích, se kterými přijdou do styku naše sliznice.

To se týká i mnoha léků klasické medicíny.

Většina mých pacientů ale přichází s jasně definovaným problémem, a tím bývá nejvíce rakovina.

Pacienti přichází v různém stadiu onemocnění, a tak jak to platí v klasické medicíně, tak platí i pro peruánské byliny,

čím dříve, tím lépe.

Bylinky s sebou nenesou riziko nežádoucích účinků na rozdíl od chemoterapie, a pacienti klasickou léčbu lépe snášejí.

Bylinky jsou zázračné, ale nejsou všemocné, a je třeba si uvědomit, že někdy už má choroba všechny trumfy v ruce a s plonkovými kartami ani mistr hráč vyhrát nemusí a někdy ani nemůže.

Za posledních 12 let jsem ale byla svědky několika opravdových zázraků.

Jednalo se o pacienty s metastatickým postižením inoperabilního primárního nádoru jater – hepatocelulární karcinom, jícnustřev – adenokarcinom, velkobuněčný karcinom plic, maligní melanom s metastázami na mozku a jiných.

U těchto pacientů došlo k vymizení metastáz, tedy k situaci, kdy nebyla nejmodernějšími metodami žádná nalezena. Tady pokračuji s léčebnou kúrou a věřím, že se nemoc nevrátí ani v příštích letech.

Jsem svým založením převážně chirurg – urolog a věřím v klasickou medicínu, která mne vychovala na pevných a podložených základech. Stále zastávám názor, že pokud je šance chirurgicky odstranit problém, a mám tím na mysli hlavně nádorové onemocnění, je to pro tělo úleva, a získává tím více času a sil na další boj.

Přesto jsem se v posledních letech přiklonila k návratu k přírodě a považuji peruánskou medicínu a její byliny za skvělý synergický prostředek k boji proti rakovině.

Jakákoli cesta, která vede k vyléčení, je ta správná.“

E-mail kontakt na Dr. M. Matějkovou je: dr.matejkova@zdravizperu.cz

 


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  
Další články