6 věcí které byste měli vědět o Mace, abyste se vyhnuli zklamání.

Publikováno uživatelem Kategorie: Nejčtenější, Super foods, Únava, Vše o mace
6 věcí které byste měli vědět o Mace, abyste se vyhnuli zklamání.

Téma Maky, její kvality a zpracování je dost obsáhlé. Uncaria ČR, která ji jako první uvedla na náš trh, se jejímu dovozu a vzdělávání v tomto oboru věnuje více než 16 let.

CO JE DOBRÉ VĚDĚT O MACE, ABYSTE KOUPILI TU SPRÁVNOU A NEBYLI ZKLAMÁNI ÚČINKY:

 

1. Přirozeným místem výskytu a pěstování Maky jsou vysoké polohy And, jenom v těch podmínkách získává svou sílu a obsahuje všechny látky s blahodárnými účinky na náš organizmus.

Pěstování v těch krutých podmínkách je ale náročné a proto je často pěstována v nižších polohách a dovážena a nabízena za nižší cenu. Vědeckými výzkumy byla ale prokázána její nižší účinnost. Bohužel je však u nás prodávaná jako „kvalitní“.
Proto je velmi důležité mít ověřený zdroj.

Sušená peruánská maca

2. Maka, aby byla stravitelná a organizmus z ní mohl čerpat to nejlepší, musí být pražená nebo gelatinizovaná („vařená“)

Tzv. Maka Raw syrová může zatěžovat trávicí trakt, dávat pocit páleni a těžkosti na žaludku a odradit od dalšího užívání. Bohužel, některým peruánským dodavatelům se nechce ji zpracovávat (pražit nebo gelatinizovat – což jsou další náklady) a proto ji nabízejí syrovou. Neinformovaní dovozci a prodejci ji u nás pak nabízejí s hrdým přídavkem RAW (což je u jiných produktů žádané ale u Maky nikoli).
Maka gelatinizovaná je speciálním, krátkých procesem vaření zbavena částečně škrobu, který odpovídá za růst svalové hmoty a přibírání na váze (což ale většina lidí nechce). Taková Maka je lépe stravitelná, vstřebatelná a těší se čím dál větší popularitou ve světě.

Maca peruánská černá

3. Maka má různé barvy slupky, které mají také vliv na její účinky.

Převažuje bílá a žlutá. Černá a červená je raritou a musí být při sklizni pečlivě vybíraná. Nejnovější výzkumy prokázaly, že černá mimo všeobecných účinků podporuje paměť a funkce mozku, červená zase kosti a funkce prostaty. Ale i tu platí, že musí být pražená nebo gelatinizovaná.

4. A důležité upozornění:

s ohledem na velký zájem o ní, je bohužel dnes pěstována i v jiných podmínkách než jsou její přirozené, a někdy i za použití umělých hnojiv. Taková Maka již nemusí obsahovat všechny deklarované zdraví prospěšné látky. Proto je velmi důležité, dovážet ji pouze od poctivého a zkušeného pěstitele.

5. Z Maky se vyrábí také extrakty.

Mohou mít různou sílu (1:5, 1:10, 1:20…). Jejich účinnost ale záleží nejen na poměru vstupní látky ke konečnému produktu, ale také na místě sklizně suroviny.

6.Maka v kapslích versus extrakt v kapslích.

Má Maka v kapslích nějaký smysl? Posuďte sami – kolik kapslí je potřeba sníst, aby byla podána denní dávka Maky? Pokud je obsah kapsle např. 300 mg Maky, pak denní dávka 5 g představuje 16-17 kapslí. Extraktu v závislosti na jeho síle stačí 1-3 kapsle denně.

Je velká škoda, že se prodeje maky ujali i obchodníci, kteří o ní a o místě její sklizně nemají ponětí, prodej svých ne vždy kvalitních produktů podporují opsanými texty od jiných, a znehodnocují tak ten jedinečný poklad Inků. Je to škoda, protože mnoho zákazníků odchází se zklamáním z účinků.

KOUPIT MAKU V ESHOPU

Uncaria ČR v současné době nabízí více než 13 druhů peruánské macy

Bylo by velkou chybou nevyužít pomocnou dlaň, kterou nám čistá peruánská příroda v podobě Macy nabízí.

©Uncaria ČR, mgr.M.B.K.

 

 

 

Zavřít

Napište nám do komentářů, jaké zkušenosti s macou máte vy. Děkujeme Vám.

Další články

Komentáře: 4

 1. Franz

  Dobrý den Vám všem.
  Mohu zde vřele doporučit Macu na Uncarii zdraví z Peru.
  Doporučuji vilcacora.cz.
  Měl jsem potrubí suché a po užívání Macy mám zavodněné. Doplnil jsem českým kotvičníkem z kotvicnikovafarma.cz.
  Příjemný nejen měsíc lásky Vám všem.
  Franz

 2. Dobrý den, může se ten kořen používat pro opětovné vzbuzení chuti na milování i muž který si píchá inzulín prosím? Děkuji. A jde koupit ten kořen z červené hlízy samostatně? Děkuji moc.

  1. MarKa

   Děkujeme za důvěru a dotaz. Maku je možné užívat i při diabetu. Jako jediní nabízíme všechny možné druhy macy a různé formy zpracovaní, aby si každý mohl vybrat tu svou. Červenou máme pod názvem Maka Roja) ve dvou formách – jako pražené mleté bulvy i gelatinizovanou, také ve formě prášku, pod názvem Maka Roja Gelandina. Maka Gelandina byla speciálními postupy během procesu výroby zbavena škrobů, lépe se rozpouští, je lehce stravitelná a více vstřebatelná, díky čemu se dostává do těla větší množství výživných látek. Je doporučovaná osobám s citlivým trávicím traktem. Její charakteristickou vlastností je pozitivní vliv na hormonální systém, sexualitu, kosti, plodnost a prostatu. V nabídce máme také Maku černou – Maka Negra (také v obou formách). Charakteristickou vlastností černé odrůdy je pozitivní vliv na hormonální systém, podporu paměti a sexualitu. Mimo to obě Maky, díky svým adaptogenním vlastnostem, zvyšují vitalitu, udržují psychickou a fyzickou rovnováhu organizmu. Protože někteří zákazníci chtějí podpořit zároveň paměť, kosti i prostatu, připravili jsme Duo pack – čili po 100 gramech maky Roja a Negra za zvýhodněnou cenu, aby si je každý mohl sám doma smíchat.
   Při pravidelném užívání je výsledek konzumace naší maky skvělý. Nejlépe to oceníte sami.
   MarKa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *