6 věcí které byste měli vědět o Mace, abyste se vyhnuli zklamání.

Publikováno uživatelem Kategorie: Nejčtenější, Super foods, Únava, Vše o mace
6 věcí které byste měli vědět o Mace, abyste se vyhnuli zklamání.

Téma Maky, její kvality a zpracování je dost obsáhlé. Uncaria ČR, která ji jako první uvedla na náš trh, se jejímu dovozu a vzdělávání v tomto oboru věnuje více než 16 let.

CO JE DOBRÉ VĚDĚT O MACE, ABYSTE KOUPILI TU SPRÁVNOU A NEBYLI ZKLAMÁNI ÚČINKY:

 

1. Přirozeným místem výskytu a pěstování Maky jsou vysoké polohy And, jenom v těch podmínkách získává svou sílu a obsahuje všechny látky s blahodárnými účinky na náš organizmus.

Pěstování v těch krutých podmínkách je ale náročné a proto je často pěstována v nižších polohách a dovážena a nabízena za nižší cenu. Vědeckými výzkumy byla ale prokázána její nižší účinnost. Bohužel je však u nás prodávaná jako „kvalitní“.
Proto je velmi důležité mít ověřený zdroj.

Sušená peruánská maca

2. Maka, aby byla stravitelná a organizmus z ní mohl čerpat to nejlepší, musí být pražená nebo gelatinizovaná („vařená“)

Tzv. Maka Raw syrová může zatěžovat trávicí trakt, dávat pocit páleni a těžkosti na žaludku a odradit od dalšího užívání. Bohužel, některým peruánským dodavatelům se nechce ji zpracovávat (pražit nebo gelatinizovat – což jsou další náklady) a proto ji nabízejí syrovou. Neinformovaní dovozci a prodejci ji u nás pak nabízejí s hrdým přídavkem RAW (což je u jiných produktů žádané ale u Maky nikoli).
Maka gelatinizovaná je speciálním, krátkých procesem vaření zbavena částečně škrobu, který odpovídá za růst svalové hmoty a přibírání na váze (což ale většina lidí nechce). Taková Maka je lépe stravitelná, vstřebatelná a těší se čím dál větší popularitou ve světě.

Maca peruánská černá

3. Maka má různé barvy slupky, které mají také vliv na její účinky.

Převažuje bílá a žlutá. Černá a červená je raritou a musí být při sklizni pečlivě vybíraná. Nejnovější výzkumy prokázaly, že černá mimo všeobecných účinků podporuje paměť a funkce mozku, červená zase kosti a funkce prostaty. Ale i tu platí, že musí být pražená nebo gelatinizovaná.

4. A důležité upozornění:

s ohledem na velký zájem o ní, je bohužel dnes pěstována i v jiných podmínkách než jsou její přirozené, a někdy i za použití umělých hnojiv. Taková Maka již nemusí obsahovat všechny deklarované zdraví prospěšné látky. Proto je velmi důležité, dovážet ji pouze od poctivého a zkušeného pěstitele.

5. Z Maky se vyrábí také extrakty.

Mohou mít různou sílu (1:5, 1:10, 1:20…). Jejich účinnost ale záleží nejen na poměru vstupní látky ke konečnému produktu, ale také na místě sklizně suroviny.

6.Maka v kapslích versus extrakt v kapslích.

Má Maka v kapslích nějaký smysl? Posuďte sami – kolik kapslí je potřeba sníst, aby byla podána denní dávka Maky? Pokud je obsah kapsle např. 300 mg Maky, pak denní dávka 5 g představuje 16-17 kapslí. Extraktu v závislosti na jeho síle stačí 1-3 kapsle denně.

Je velká škoda, že se prodeje maky ujali i obchodníci, kteří o ní a o místě její sklizně nemají ponětí, prodej svých ne vždy kvalitních produktů podporují opsanými texty od jiných, a znehodnocují tak ten jedinečný poklad Inků. Je to škoda, protože mnoho zákazníků odchází se zklamáním z účinků.

KOUPIT MAKU V ESHOPU

Uncaria ČR v současné době nabízí více než 13 druhů peruánské macy

Bylo by velkou chybou nevyužít pomocnou dlaň, kterou nám čistá peruánská příroda v podobě Macy nabízí.

©Uncaria ČR, mgr.M.B.K.

 

 

 

Zavřít

Napište nám do komentářů, jaké zkušenosti s macou máte vy. Děkujeme Vám.

Další články

Komentáře: 6

 1. Franz

  Dobrý den Vám všem.
  Mohu zde vřele doporučit Macu na Uncarii zdraví z Peru.
  Doporučuji vilcacora.cz.
  Měl jsem potrubí suché a po užívání Macy mám zavodněné. Doplnil jsem českým kotvičníkem z kotvicnikovafarma.cz.
  Příjemný nejen měsíc lásky Vám všem.
  Franz

 2. Dobrý den, může se ten kořen používat pro opětovné vzbuzení chuti na milování i muž který si píchá inzulín prosím? Děkuji. A jde koupit ten kořen z červené hlízy samostatně? Děkuji moc.

  1. MarKa

   Děkujeme za důvěru a dotaz. Maku je možné užívat i při diabetu. Jako jediní nabízíme všechny možné druhy macy a různé formy zpracovaní, aby si každý mohl vybrat tu svou. Červenou máme pod názvem Maka Roja) ve dvou formách – jako pražené mleté bulvy i gelatinizovanou, také ve formě prášku, pod názvem Maka Roja Gelandina. Maka Gelandina byla speciálními postupy během procesu výroby zbavena škrobů, lépe se rozpouští, je lehce stravitelná a více vstřebatelná, díky čemu se dostává do těla větší množství výživných látek. Je doporučovaná osobám s citlivým trávicím traktem. Její charakteristickou vlastností je pozitivní vliv na hormonální systém, sexualitu, kosti, plodnost a prostatu. V nabídce máme také Maku černou – Maka Negra (také v obou formách). Charakteristickou vlastností černé odrůdy je pozitivní vliv na hormonální systém, podporu paměti a sexualitu. Mimo to obě Maky, díky svým adaptogenním vlastnostem, zvyšují vitalitu, udržují psychickou a fyzickou rovnováhu organizmu. Protože někteří zákazníci chtějí podpořit zároveň paměť, kosti i prostatu, připravili jsme Duo pack – čili po 100 gramech maky Roja a Negra za zvýhodněnou cenu, aby si je každý mohl sám doma smíchat.
   Při pravidelném užívání je výsledek konzumace naší maky skvělý. Nejlépe to oceníte sami.
   MarKa

 3. Eva

  Dobry den, pri hledani info na internetu jsem najela na Vase stranky. Muzete mi prosim poradit, jestli je pro me vhodne uzivat Macu? Koupila jsem ji pred 3 tydny pro sebe a svou dceru, ve firme prozdravi.cz, je to Maca v tobolkach, mimo jine urcena pro zeny, ktere chteji mit miminko. Jelikoz jsem cetla velice kladne recenze i od starsich lidi, uzivam ji zaroven s dcerou ja, treti tyden. Zda se mi ale, ze se necitim nejak dobre, nektere dny mivam paleni zahy, jsem nejak nervozni,da se rict az agresivni. Jinak jsem velmi klidne a mirumilovne povahy, takze tu zmenu pricitam tomu, ze Maca mi proste nesedi. Nevim z jakeho duvodu, jestli snad beru druh Macy, ktera ma na muj organizmus nespravny ucinek, nebo ji vysadit uplne? Jsem starsi zena, chtela jsem Macu na upraveni cholesterolu, na pamet, imunitu a psychiku. Zatim jsem opravdu dost zklamana. Budu Vam vdecna, za Vasi odpoved. Eva

  1. MarKa

   Milá paní Evo,
   děkujeme, že jste se s dotazem obrátila na nás. Maku (Macu) dovážíme již 17 let a s ohledem na naše odborné zázemí v Peru můžeme čerpat jak z tradic, tak i poznatků současné vědy, ale také ze zkušeností našich i našich zákazníků.
   Nepřísluší nám hodnotit produkt jiné firmy (sice neuvádíte jaké ta maka je a Vámi zmíněný e-shop prodává výrobky různých výrobců), produkt který neznáme a který jsme neměli možnost vyzkoušet nebo se alespoň seznámit s tím, co kapsle obsahují, případně jej ochutnat. Chybí nám informace, zda se jedná o extrakt z maky, nebo mletou maku v kapslích, a zda kromě maky obsahuje ještě jiné přísady. Můžeme se jedině pokusit odpovědět, proč třeba máte takové pocity.
   Aby maka byla schopna nám poskytnout vše, co slibují vědecké výzkumy, musí splňovat několik kritérií:
   1. musí být pěstovaná ve vysokých polohách And a bez použití umělých hnojiv. Často je však pěstována pro snadnější manipulaci v nižších polohách, ale vědeckými výzkumy byla prokázána její nižší účinnost. Bohužel běžný dovozce a potažmo prodejce není schopen tuto skutečnost rozlišit a stává se, že je u nás nabízená jako kvalitní vysokohorská.
   2. Maka, aby byla stravitelná a organizmus z ní mohl čerpat to nejlepší, musí být pražená nebo gelatinizovaná („vařená“). Maka syrová nebo nedostatečné pražená může zatěžovat trávicí trakt, dávat pocit pálení a těžkosti na žaludku. To pak může odradit od dalšího užívání (což by byla škoda, protože může být organizmu velmi prospěšná). Pro osoby, které mají problémy s trávením je nejlepší volbou maka gelatinizovaná, která je dobře stravitelná i vstřebatelná. (společnost Uncaria ji prodává pod názvem Maka Gelandina).
   3. Maka v kapslích – pokud je to extrakt a splňuje podmínky uvedené v bodě 1, tak se vyplatí používat. Pokud je to jenom mletá maka – posuďte sama kolik kapslí je potřeba sníst, aby vám vyšla denní dávka 5g. Zaleží na množství mg maky v1 kapsli (mimo jiných látek). Pokud je obsah kapsle např. 300 mg maky, pak doporučená denní dávka představuje 16-17 kapslí. Pokud se nejedná o extrakt, pak lepší volbou je maka v prášku.
   4. Maka má slupku různých barev, od bílé přes žlutou, červenou až po černou. Účinky jsou stejné, ale výzkumy prokázaly, že maka s tmavou, až černou barvou slupky má silnější účinek na paměť a s červenou na kosti a prostatu.
   Uncaria má za leta své činnosti desítky tisíc spokojených zákazníků, užívajících maku. Díky efektům se stala jedním z nejoblíbenějších produktů. Po celou dobu naší praxe jsme nezaznamenali, že by se nedostavil žádný pozitivní účinek. Někteří zákazníci pozorovali příliv energie již po 3 dnech. Nechce se mi věřit, že byste byla výjimkou, s nějakou zvláštní intolerancí maky. Proto Vám nabízím zdarma 50 g naší gelatinizované maky jako vzorek.
   Na snížení hladiny cholesterolu je jiná bylina. Je to mletý plod Caigua, nevaří se, pouze rozmíchá v malém množství vody a vypije jednou za den na lačno. Je to skutečný nepřítel cholesterolu. Naší zákazníci si zkušenosti předávají jeden druhému…
   Paní Evo, pokud přijmete naši nabídku na zaslání vzorku, napište nám na e-mail info@uncaria.cz a uveďte Vaše dodací údaje, včetně tel. čísla potřebného pro bezproblémové doručení kurýrem. Bylo by škodou pro Váš organizmus vzdát se tak kvalitního Strážce zdraví, jakým je naše maka. Přeji Vám krásné jarní dny plné zdraví.
   Maria B.Klopocka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *