Splněný sen, aneb představte si…
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Životní příběh plný radosti a také strastí. Představte si, že něco skutečně milujete…myslím tím určitou činnost, dělání, práci, zkrátka, že milujete to, co děláte od samého začátku.

Představte si, že máte určité tvůrčí sklony a potenciál k realizaci svého snu…jdete za tím a děláte to, co milujete..

Nejprve kopete základy pro „stavbu svého snu“…aby byly pevné a stabilní, protože víte, že jinak to být nemůže. Postavíte základ a stavíte dál..postupně, den za dnem, krok za krokem řadu let. Máte radost z práce, z tvoření…zažíváte pocity naplnění, že to jde, že i když jsou překážky na cestě, přesto to jde a vy víte, že to půjde vždycky, protože milujete to, co děláte.

Když člověk buduje něco, čemu věří, má to smysl. Když tvoříte něco, o čem jste přesvědčeni, že to má smysl, přináší to radost nejen Vám.

Před téměř 20.lety se dva lidé rozhodli splnit si svůj sen. Šli do toho naplno. Dobrodružství. Daleké cestování. Poznávání a učení se. Práce, snaha a úsilí prosadit na první pohled neprosaditelné. Celoživotní nasazení, které jiskří v nadšení, radosti a touze…poznat – přinést – seznámit – nabídnout – pomoct.. Vznikalo to pozvolna..postupně..avšak docela určitě. Rostlo to a sílilo, dařilo se to a vyžadovalo to úsilí podobné matčině, která se stará o své dítě, aby mělo vše potřebné. Nic se v tom nedalo obejít, obelhat. Nic se v tomto úsilí nedalo dělat napůl, dalo se dělat pouze naplno…až do této chvíle a ještě dále…

Firmu Uncaria ČR, ve které pracuji, „vymazlili a vypiplali“ dva nadšenci, kteří dokázali svým osobním nastavením morálně a náplní podnikání především fyzicky podpořit již velmi mnoho lidí. Zpočátku především tím, že otevřeli „nový prostor“ pro alternativu, která je skutečně léčivá. Přírodně léčivá. Bez jakéhokoliv konkurenčního boje, a tak je tomu dodnes. Bohužel v důsledku legislativy musí dnes po tolika letech práce čelit problémům a usilovat o „přežití na poli podnikatelském“. Pro takto nastavenou firmu je rovněž podstatný pracovní kolektiv. V takovém prostředí může pracovat pouze ten, kdo si tuto práci zamiluje a věřte, že je to skutečně reálné.

Je nepsaným pravidlem, že kdo skutečně ví a zná, nebojuje. Myslím tím nehezkým způsobem. Samozřejmě, že je potřeba „jít si za svým“, ovšem jiným způsobem, než je dnes docela běžně „v módě“. Když skutečně víte, tak můžete tvořit dobré věci. Když skutečně víte, tak můžete pracovat poctivě. Když skutečně víte, tak můžete dělat vše dobře tak, jak nejlépe umíte. Nemáte potřebu okecávat, kopírovat a opisovat. Když nevíte a kopírujete, vaše práce je jen poloviční. Znehodnocujete dobré poslání, aniž to snad tušíte. Podáváte neúplné informace a přitom se můžete tvářit zasvěceně. Když takto bojujete, pak to, co děláte skutečně nemilujete.

Velmi by mě zajímal Váš názor na toto – představte si, že během mnoha let vaší práce vytvoříte „originál“, který představuje prvotřídní kvalitu a stoprocentní znalost toho, co s dobrým úmyslem šíříte a nabízíte řadu let. A teď si představte, že se objeví „jiné zdroje“, které z vás čerpají a kopírují vaše originální myšlenky ve slovech i činech…které v jejich dané realitě jsou ovšem zcela mimo skutečnost, kterou jste vy sami prožili a poznali na vlastní kůži.. Je vůbec možné s tím „něco udělat“?

Řekněte – jak se dnes sami orientujete v nepřeberném množství informací, které na vás „skáčou“ po každém kliknutí na klávesnici vašeho PC při hledání všeho možného?  Jak poznáte, co je a co není skutečně dobré? Čemu věříte a podle čeho si vybíráte pro sebe to „nejlepší“?

Pokud takový „jiný zdroj“ vás jakkoliv zklame…pokud takovýto „jiný zdroj“ například zkopíruje náš vypracovaný text, který odpovídá prvotřídní kvalitě našeho produktu a tento popis přidá k produktu nedobré kvality, kterou nabízí…co se potom stane? Vy jste znechuceni a v nás vznikne určitý pocit „odpovědnosti“… protože jako průkopníci na trhu v ČR a skuteční znalci peruánských bylin a superpotravin jsme zde – bohužel – i lehce dostupným „infocentrem“ pro „jiné zdroje“, které na podnikatelském poli nehrají „fair play“…a co s tím můžeme udělat?

 

Jak byste se k tomu postavili Vy? Je pro mě důležité, jak celou problematiku vnímáte, proto budu ráda, když se o Vaše názory podělíte v diskuzi pod článkem nebo na našem Facebooku.

Mějte krásné dny ?  Pavlína


  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  
Další články