RŮŽOVÁ SŮL INKŮ NAD ZLATO

Publikováno uživatelem Kategorie: Produkty
RŮŽOVÁ SŮL INKŮ NAD ZLATO

RŮŽOVÁ SŮL INKŮ NAD ZLATO

Chcete solit zdravě a růžově? Není totiž jedno, čím solíme, proto se vydejme na poznávací cestu za jemně růžovými krystalky, delikátní chutí a vzácným složením. Za peruánskou solí Inků z Maras, která vám přináší jedinečnou kvalitu a zdravé ochucování potravin. Inkové ji cenili stejně jako zlato. A v čem je tak vzácná?

Odlišným, velmi zajímavým postupem získávání, jiným než bílá kuchyňská sůl, která se těží v dolech a obsahuje mimo sodíku a chlóru i jiné látky dodávané při zpracování, která mimo jiné zatěžuje ledviny, klouby, způsobuje revmatizmus, otoky a zvyšuje krevní tlak.

Jak se tedy získává?

Představte si krásné peruánské Andy ve výšce tak kolem 4000 m.n.m., ze kterých vyzařuje majestátní tajemno. Pocítíte nejen respekt ale i zvědavost, která by chtěla odhalit tajemství skrývající se v nich. V nitru, skrytém našim očím, hluboko pod zemí, zuří horký a slaný pramen, který se na jednom místě dostává na povrch a tryská ze skal. Inkové na tom místě zbudovali tisíce terasovitých bazénů, do kterých se důmyslným systémem voda rozlévá. Sluneční paprsky ji odpařují a tak vznikají narůžovělé krystalky soli. Za svou barvu vděčí obsahu cenných minerálů, kterými jsou nasyceny (a také vysokému obsahu železa a mědi). Dodnes, tak jako před dávnými léty, se sbírá ručně a na ramenou snáší do údolí.

Růžová sůl je 100% přírodní, hodí se k přípravě všech jídel a navíc dodává tělu vápník, hořčík, zinek, měď, železo a další minerály. Kdo ji začne používat, pochopí proč je raritou mezi solemi, proč je vyhledávána nejlepšími kuchaři na světe. Také my můžeme díky ní načerpat trochu energie And, na našem talíři, v našem domu.

Nehrozí vyschnutí pramene?

Myslím si že ne. Zdá se, že pramen je nevyčerpatelný, stále se obnovující. Je přece darem drsných And jejich obyvatelům, je především zdrojem jejich obživy. A díky tomu i my můžeme solit zdravěji, chutněji, barevněji a originálněji….

Můžete ji ochutnat v originál podobě Růžové soli z Maras, od přímého dodavatele z Peru, v té nejčistší kvalitě, kterou poskytuje firma Uncaria s.r.o. z Jablonce. Více informací najdete na stránkách www.uncaria.cz

KOUPIT SŮL ČÍST VÍCE O SOLI

TEN JEDINÝ ORIGINAL OD UNCARIA ČŘ

 

Další články

Komentáře: 3

  1. Pavel

    Ten dokument v ČT jsem viděl. Těch peruánských lidí mi je fakt líto. Chvílemi jsem měl až vztek. Hlavně když se dozvíte, kolik dostanou za tu dřinu zaplaceno a za kolik tu sůl pak obchodníci prodávají v Evropě.

  2. MarKa

    Samozřejmě že jsme ten dokument viděli také, a fakt je nám je těch lidí velmi líto. Ale právě proto sůl dovážíme, aby domorodci z Maras měli komu prodat výsledky své těžké práce a tím i možnost uživit své rodiny.
    Bohužel nemůžeme ovlivnit marže překupníků tam na místě, ale na její finální ceně se podílí ještě množství nákladů – její vysušení, zabalení, transport tam na místě a později i do světa, celní odbavení, daně, obaly a další. My jsme sůl z Maras zařadili do nabídky jako raritu – zdravější formu solení a naše marže byly stanoveny skutečně minimální.
    Také si myslíme, že v dnešním světě je mnoho nespravedlnosti, a povětšinou trpí ti nejprostší lidé. Abychom alespoň trochu pomohli prostým peruánským domorodcům, chce naše společnost spolu s ITPM a naším zastoupením v Limě vytvořit speciální fond pomoci. Čím více budeme nakupovat jejich produkty, tím více lidem budeme moci pomoc poskytnout.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *