BYLINY – NEJCENNĚJŠÍ DARY PŘÍRODY

Publikováno uživatelem Kategorie: Peruánské byliny
BYLINY – NEJCENNĚJŠÍ DARY PŘÍRODY

BYLINY – NEJCENNĚJŠÍ DARY PŘÍRODY

Příroda nás obdařila nespočetným množstvím darů. Mezi nejcennější bezesporu patří léčivé rostliny, byliny a bylinky. Rostou jich po celém světě tisíce. Vědomosti o jejich účincích byly ze začátku, jako cenný poklad, předávané ústně z pokolení na pokolení. Potom začaly vznikat první herbáře ze sušenými bylinkami a jejich popisy. Bylo to národní dědictví a každá část světa, každý stát, měl herbáře se svými cennými bylinami. S rozvojem civilizace i herbáře přešly změnami. Dostávaly tištěnou podobu a kresby bylinek zastoupily fotografie. Ale i tak byly vědomosti o léčivých bylinách ceněným a uznávaným dědictvím našich předků. Vždyť přece stály u zrodu lékařské vědy a pomáhaly lidem jako první léky.

Pak ale přišla doba rozvoje vědy a chemického průmyslu a po celá staletí tolik ceněné přírodní „léky“ začaly být pouze jakýmsi „vzorem“ pro vývoj syntetických léčiv. Drahocenné herbáře začal pokrývat prach zapomnění…

Člověk unesený možnostmi chemie se začal od toho, co ho živilo a léčilo, oddalovat.

Ze začátku se snažil přírodu pouze napodobit, ale posléze, veden svou pýchou, i ovlivňovat procesy v ní probíhající. A důsledek na sebe nenechal dlouho čekat – došlo (a stále dochází) k rozšiřování nových a nových nemocí. A tak se většina z nás naučila polykat různobarevné pilulky v naději na rychlou pomoc. Ale tudy cesta nevede… Když se jimi snažíme vyléčit jeden orgán, mnohdy negativně působíme na jiné orgány a narušujeme přirozenou harmonii v našem těle. Vezmeme-li v úvahu složení potravin „potravinářského průmyslu“, nezdravý způsob výživy a životní styl, snadno pochopíme alarmující statistiky závažných chorob. Neustále se zvyšující počty onemocnění oběhového systému, trávícího traktu, a zvláště pak nádorových onemocnění se staly postrachem nás všech.

Recept na zdraví je jednoduchý – ale o něm až příště.

Další články

Komentáře: 2

  1. Zpětné upozornění: VĚDA, KTEROU LZE PODPOŘIT PŘIRODOU - Vilcacora.cz

  2. Dana A

    Dobrý den
    já jsem baba bylinkářka po své babičce už od svých 30, nejdřív jsem k tomu vůbec neměla důvěru, ale po přestěhování do podhůří našich nej hor a vyzkoušení zázračných účinků kytiček rostoucích tu všude kolem, jsem byla přímo unešená, moje půda byla na podzim plná všeho možného zeleného, spíž praskala pod bylinnými oleji, mastmi, likéry a sirupy, na zahradě jsem pěstovala jen bylinky a rajská jablka, ty kupovaná jsou prostě hnusná, brzy se ke mě začala stahovat celá vesnice, protože to byly léky s účinností takřka neuvěřitelnou a za pár korun. Já sama jsem před lety prošla šamanským zasvětsením šamanem z latinské Ameriky, na obřad trvající 4 hodiny jsem se dostala neuvěřitelnou náhodou a celý byl věnovám jejich nejposvátnějším bylinám, cesmíně paragyajské, chilli, tabáku a právě mace, jenže ta mu byla při přistání na letišti zabavena, ale i tak to bylo celé přímo neuvěřitelné, začínalo nás 25 a do konce jsme vydrželi pouze 4, většina odpadla už po jedení pasty z tabáku, zbytek pak po vdechování kouře z papriček chilli, můžu vám říct, že jsem pak poprvé viděla aury kolem všech lidí v tom sále a největší, fialová se zlatavým mihotáním obklopovala právě toho šamana, jinak velice hezkého a sympatického mladého muže. Od té doby uplynulo dost let a já teprve ted chápu o čem nám vlastně vyprávěl a co nás učil jsem neuvěřitelně nadšená těmito poznatky a nemůžu se dočkat až sama vyzkouším tu tolik opěvovanou macu))
    Děkuji vám

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *